Košice sú krok od postupu po triumfe nad Slovanom 5:3

23.03.2024 Celý región

Bratislava 22. marca (TASR) - Hokejisti HC Košice zvíťazili aj v treťom zápase štvrťfinále play off Tipos extraligy nad Slovanom Bratislava. V piatkovom dueli triumfovali na bratislavskom ZŠ Ondreja Nepelu 5:3 a v sérii hranej na štyri víťazné duely vedú už 3:0. O svojom postupe tak môžu "oceliari" rozhodnúť už v sobotu o 18.00 h, keď je v Bratislave na programe štvrtý zápas.

Domáci išli do vedenia po góle Töröka a neskôr viedli aj 2:1, keď sa presadil Findlay. Bartánus však vyrovnal na 2:2 a po ňom poslal Košičanov po prvý raz do vedenia Pollock. Poirier ešte stihol vyrovnať, ale potom už dali góly len hostia. Víťazný strelil Chovan a kapitán Košíc pridal aj piaty gól v závere do prázdnej bránky.

tretí zápas štvrťfinále play off:

HC Slovan Bratislava - HC Košice 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)
Góly: 17. Török (Preisinger, Lukošik), 31. Findlay (Holway, Godla), 38. Poirier (Pecararo, Holway) – 23. Fejes (Slovák, Rogoň), 36. Bartánus, 38. Pollock (Mikúš), 52. Chovan (Šedivý), 60. Chovan. Rozhodovali: Hronský, Stano - Hercog, Gegáň, vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 9550 divákov.

Slovan: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Beňo – Pecararo, Findlay, Poirier – Ranford, Mahbod, Takáč – Török, Preisinger, Lukošik – Fominykh, Šille, Dudáš – Kukumberg
Košice: Riečický – Olsson, Breton, Lalonde, Deyl, Ferenc, Šedivý, Beluško, Dravecký – Bartánus, Berger, Chovan – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Rogoň, Slovák, Fejes – Jokeľ, Havrila, Šimun
/stav série: 0:3/

Spišiaci zvládli tretie štvrťfinále v Banskej Bystrici

Banská Bystrica 22. marca (TASR) - Hokejisti HK Spišská Nová Ves sú blízko k účasti v semifinále play off Tipos extraligy. V piatok uspeli aj v treťom stretnutí štvrťfinálovej série, keď na ľade HC '05 Banská Bystrica vyhrali 4:3 po predĺžení. V sérii na štyri víťazné zápasy vedú 3:0 a už v sobotu môžu spečatiť postup medzi elitné kvarteto. Hrať sa bude opäť v Banskej Bystrici (18.00 h).

Prvá tretina vyšla lepšie Spišiakom. Do vedenia išli v deviatej minúte zásluhou Mykluchu, ktorý zakončil spoza protihráča pomedzi jeho nohy a tečovaný puk skončil za Krošeljom. O dve minúty neskôr ho pokoril z kruhu bez prípravy Bakoš. V strednom dejstve domáci znížili v presilovke z dorážky Faithom, lenže hosťom prinavrátil dvojgólové vedenie voľný Kerbashian z medzikružia presnou strelou k žrdi. Na začiatku tretej tretiny Bystričania znížili znovu z presilovky, od modrej sa presadil Hora. Hráči Sp. N. Vsi potom nevyužili tri vyložené šance a pykali za to 72 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. Ujala sa strela Velu z kruhu a nasledovalo predĺženie. V ňom sa tešili Spišiaci po strele Nellisa, ktorého ideálne našiel Vandas.

štvrťfinále play off Tipos extraligy – tretí zápas /na 4 víťazstvá/:

HC '05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 3:4 po predĺžení (0:2, 1:1, 2:0 – 0:1)
Góly: 28. R. Faith (Vela, Hora), 42. Hora (M. Wilkins, Vela), 59. Turnbull (Hora, M. Wilkins) – 9. Myklucha (Bakoš), 11. Bakoš (Majdan), 37. Kerbashian (Džugan, Merežko), 75. Nellis (Vandas) . Rozhodovali: Snášel ml., Žák – M. Orolin, Kacej, vylúčenia: 4:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2693 divákov

Banská Bystrica: Krošelj – Luža, Bačik, Nielsen, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, M. Wilkins – Výhonský, Bíreš, Matoušek – Petriska, Langkow, R. Faith – Macek, A. Stránsky, Štrauch
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Merežko, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Drábek – Rapáč, Bortňák, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan